4220AB10101638
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4220AB10101638
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
GK NICU PTAF TPE NR REC
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
0.201 5.10mm
Thickness :
1.016mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Length :
16.380 416.05mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
Height :
0.039 1.00mm
Shape :
Rectangle
Type :
Fabric Over Foam
Datasheets
4220AB10101638
Fabric Over Foam 0.201 5.10mm 16.380 416.05mm 0.039 1.00mm 1.016mm Rectangle
4220AB10101638 Overview
The contacter RFI type is Fabric Over Foam.
4220AB10101638 Features
Fabric Over Foam
4220AB10101638 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
4220AB10101638 RFI and EMI Contacts applications.
  • Power Amplifier
  • Low Noise Amplifier
  • Power management
  • Internet of Things
  • Secure Payment
  • Home and Security
  • Health and Fitness
  • Industrial Logger
  • LED Lighting
  • Utility Energy
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    SPRING FINGER 1.2H
  • Harwin
    RFI SHIELD CLIP MINI TIN SMD
  • Harwin
    SMT RFI CLIP 1900/TR (T&R)
    RFI SHIELD CLIP MICRO TIN SMD
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM