4220AV51K00475
Mfr.Part #
4220AV51K00475
Description
GK NICU NRS PU V0 REC
3 Weeks
Storage/Refrigeration Temperature :
73°F 23°C
Shelf Life :
12 Months
Series :
51K
Thickness :
1.016mm
Height :
0.039 1.00mm
Shape :
Rectangle
Material :
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Length :
4.750 120.65mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
0.201 5.10mm
Datasheets
4220AV51K00475
Fabric Over Foam 0.201 5.10mm 4.750 120.65mm 0.039 1.00mm 51K Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU) 1.016mm Rectangle
4220AV51K00475 Overview
4220AV51K00475 Features
Fabric Over Foam
51K series
4220AV51K00475 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
4220AV51K00475 RFI and EMI Contacts applications.
  • Switch
  • LoT applications
  • Power Amplifier
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM