402F38433CJT
Mfr.Part #
402F38433CJT
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 9PF SMD
Crystals
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
L2.0XB1.6XH0.55 (mm)/L0.079XB0.063XH0.022 (inch)
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Frequency :
38.4MHz
ROHS3 Compliant
Series :
402
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Load Capacitance :
9pF
Frequency Stability :
±30ppm
Published :
Frequency :
38.4MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Operating Mode :
Fundamental
JESD-609 Code :
e4
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-20°C~70°C