402F16011CKR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
402F16011CKR
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Frequency :
16MHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Package / Case :
4-SMD, No Lead
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120Ohm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Operating Mode :
Fundamental
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Load Capacitance :
8pF
Series :
402
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±10ppm