402F3741XILR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
402F3741XILR
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Type :
MHz Crystal
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency :
37.4MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Frequency Stability :
±15ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
402
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Load Capacitance :
12pF
Operating Mode :
Fundamental
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Tolerance :
±10ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm