402F37411CAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
402F37411CAR
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Frequency Stability :
±10ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Load Capacitance :
10pF
Frequency :
37.4MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Mode :
Fundamental
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
402
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Type :
MHz Crystal
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm