402F19233CKR
Mfr.Part #
402F19233CKR
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 8PF SMD
Crystals
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Drive Level :
10 µW
Surface Mount :
yes
Load Capacitance :
8pF
Operating Frequency :
19.2MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Additional Feature :
AT CUT; TAPE AND REEL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Frequency :
19.2MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
14 Weeks
402
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm