402F19222ILR
Mfr.Part #
402F19222ILR
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 12PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
Load Capacitance :
12pF
Published :
1 (Unlimited)
Type :
MHz Crystal
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Frequency :
19.2MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Series :
402
Frequency Stability :
±20ppm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C