402F19212IJT
Mfr.Part #
402F19212IJT
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 9PF SMD
Crystals
Type :
MHz Crystal
Frequency :
19.2MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±20ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120Ohm
Load Capacitance :
9pF
Fundamental
Frequency Tolerance :
±10ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
Series :
402
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm