402F19211CAR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
402F19211CAR
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency :
19.2MHz
Load Capacitance :
10pF
Type :
MHz Crystal
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±10ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120Ohm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Series :
402
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Mode :
Fundamental
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm