402F16022ILR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
402F16022ILR
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Load Capacitance :
12pF
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120Ohm
Type :
MHz Crystal
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency Stability :
±20ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
16MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm