3EZ9.1D/TR12
Mfr.Part #
3EZ9.1D/TR12
Description
DIODE ZENER 9.1V 3W DO204AL
Diodes - Zener - Single
Published :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
91V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2V @ 200mA
Factory Lead Time :
20 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500nA @ 69.2V
Base Part Number :
3EZ91
Diode Type :
ZENER DIODE
Power - Max :
3W