39D478G025JT6
Mfr.Part #
39D478G025JT6
Description
CAP ALUM 4700UF 25V AXIAL
Factory Lead Time :
6 Weeks
Pbfree Code :
yes
Polar
Tan Delta :
0.6
Diameter :
25.7mm
Termination :
Axial
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
25V
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
1.012Diax3.642L 25.70mmx92.50mm
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Dielectric Material :
Aluminium
Tolerance :
-10% +75%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Dissipation Factor :
60 %
Lifetime @ Temp :
500 Hrs @ 85°C
Axial, Can
Capacitor Type :
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
Terminal Shape :
Wire
Through Hole
Height :
92.5mm
Capacitance :
4700µF
Published :
Reach Compliance Code :
not_compliant
JESD-609 Code :
e3
Datasheets
39D478G025JT6
39D 4700μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 1.012Diax3.642L 25.70mmx92.50mm -20°C~85°C Polar Axial, Can