39D187F250HS6
Mfr.Part #
39D187F250HS6
Description
CAP ALUM 180UF 250V AXIAL
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
85°C
Polarity :
Capacitance :
180µF
Length :
79.8068mm
Published :
Min Operating Temperature :
-20°C
Size / Dimension :
0.886Diax3.142L 22.50mmx79.80mm
Lifetime @ Temp :
500 Hrs @ 85°C
Factory Lead Time :
49 Weeks
Tolerance :
-10% +50%
Package / Case :
Axial, Can
Contact Plating :
Lead, Tin
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Datasheets
39D187F250HS6
39D 180μF Capacitor -10% +50% Bulk Through Hole 0.886Diax3.142L 22.50mmx79.80mm -20°C~85°C Polar Axial, Can