39D128G063HP7
Mfr.Part #
39D128G063HP7
Description
CAP ALUM 1200UF 63V AXIAL
Lifetime @ Temp :
500 Hrs @ 85°C
Capacitance :
1200μF
Polar
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-20°C~85°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
-10% +75%
Series :
39D
Polarity :
Polar
Min Operating Temperature :
-20°C
Size / Dimension :
0.886Diax2.642L 22.50mmx67.10mm
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
67.1068mm
Datasheets
39D128G063HP7
39D 1200μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 0.886Diax2.642L 22.50mmx67.10mm -20°C~85°C Polar Axial, Can