397XMPL002MG19A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
397XMPL002MG19A
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 390UF 20% 2V SMD
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Life (Hours) :
1000 hours
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.5mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
2V
Applications :
Decoupling
Ripple Current @ High Frequency :
3A @ 100kHz
Series :
XMPL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Polarity :
Polar
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Factory Lead Time :
22 Weeks
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Ripple Current :
3A
Type :
Polymer
Published :
Operating Temperature :
-40°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
390µF
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Datasheets
397XMPL002MG19A
Cornell Dubilier Electronics 397XMPL002MG19A
390μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.083 2.10mm Bulk 4.5mOhm XMPL Surface Mount Polymer Decoupling