35MS54R7MEFCTZ4X5
Mfr.Part #
35MS54R7MEFCTZ4X5
Description
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL
Ripple Current @ Low Frequency :
14mA @ 120Hz
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Ripple Current :
14mA
Tolerance :
±20%
Series :
MS5
Voltage - Rated :
35V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lead Spacing :
0.059 1.50mm
Life (Hours) :
1000 hours
Published :
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Pitch :
1.4986mm
Capacitance :
4.7μF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Ripple Current @ High Frequency :
21mA @ 10kHz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
35MS54R7MEFCTZ4X5
Rubycon 35MS54R7MEFCTZ4X5
MS5 4.7μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 14mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.4986mm Radial, Can