358C1600B5C3T
Mfr.Part #
358C1600B5C3T
Description
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ HCMOS
Control Voltage-Min :
0.3V
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Symmetry-Max :
55/45%
Frequency :
160MHz
Operating Frequency :
160MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Frequency Stability :
±25ppm
Supply Voltage :
3.3V
Linearity :
15%
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Control Voltage-Max :
3V
Base Resonator :
Crystal
Type :
VCXO
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
65mA
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm