358C1485B5C3T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
358C1485B5C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Control Voltage-Min :
0.3V
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Surface Mount :
yes
Supply Voltage :
3.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Linearity :
15%
Rise Time-Max :
10ns
Fall Time-Max :
10ns
Base Resonator :
Crystal
Function :
Enable/Disable
Series :
358C
Operating Frequency :
148.5MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Supply :
3.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Control Voltage-Max :
3V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Frequency Stability :
±25ppm
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Frequency :
148.5MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
VCXO
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Output :
HCMOS
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
65mA