358C1320B3I2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
358C1320B3I2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 132.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Voltage - Supply :
2.5V
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Linearity :
15%
Frequency :
132MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Supply (Max) :
65mA
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Base Resonator :
Crystal
Physical Dimension :
5.0mm X 3.2mm X 1.3mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Control Voltage-Min :
0.2V
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Frequency :
132MHz
Supply Voltage :
2.5V
Frequency Stability :
±50ppm
Rise Time-Max :
10ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Fall Time-Max :
10ns
Mounting Type :
Surface Mount
Control Voltage-Max :
2.3V