356P1536B3C3T
Mfr.Part #
356P1536B3C3T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVPECL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Surface Mount :
yes
Symmetry-Max :
55/45%
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Function :
Enable/Disable
Frequency :
153.6MHz
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Frequency :
153.6MHz
Supply Voltage :
3.3V
Control Voltage-Max :
3V
Type :
VCXO
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Voltage - Supply :
3.3V
Rise Time-Max :
0.7ns
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
LVPECL
Linearity :
15%
Control Voltage-Min :
0.3V
Fall Time-Max :
0.7ns
Series :
356P/L
Current - Supply (Max) :
88mA