356P1000B4I2T
Mfr.Part #
356P1000B4I2T
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
Frequency Stability :
±30ppm
Type :
VCXO
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Control Voltage-Max :
2.3V
Voltage - Supply :
2.5V
Current - Supply (Max) :
88mA
Factory Lead Time :
13 Weeks
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.85mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output :
LVPECL
Fall Time-Max :
0.7ns
Symmetry-Max :
55/45%
Rise Time-Max :
0.7ns
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Frequency :
100MHz
Series :
356P/L
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Control Voltage-Min :
0.2V
Height Seated (Max) :
0.073 1.85mm
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
2.5V
Operating Frequency :
100MHz
Linearity :
15%