353NB5A426T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
353NB5A426T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 42.6000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Control Voltage-Min :
0.2V
Frequency Stability :
±25ppm
Linearity :
10%
Frequency :
42.6MHz
Operating Frequency :
42.6MHz
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Output :
HCMOS
Series :
353
JESD-609 Code :
e4
Control Voltage-Max :
2.3V
Symmetry-Max :
55/45%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Fall Time-Max :
8ns
Current - Supply (Max) :
25mA
Supply Voltage :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rise Time-Max :
8ns
Function :
Enable/Disable
Factory Lead Time :
13 Weeks
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Base Resonator :
Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
VCXO
Voltage - Supply :
2.5V