353NB3A135T
Mfr.Part #
353NB3A135T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC VCXO 13.5000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Frequency :
13.5MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 1.2mm
Current - Supply (Max) :
25mA
Linearity :
10%
Control Voltage-Min :
0.2V
Control Voltage-Max :
2.3V
Operating Frequency :
13.5MHz
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
JESD-609 Code :
e4
Function :
Enable/Disable
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Surface Mount :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Base Resonator :
Crystal
Series :
353
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Symmetry-Max :
55/45%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supply Voltage :
2.5V