337KBM100MSQ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
337KBM100MSQ
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Polarization :
Polar
Published :
Size / Dimension :
0.630Dia 16.00mm
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Ripple Current @ Low Frequency :
650mA @ 120Hz
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
402mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ High Frequency :
1.3A @ 100kHz
Packaging :
Bulk
Series :
KBM
Capacitance :
330µF
Package / Case :
Radial, Can
Applications :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
22 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
337KBM100MSQ
Cornell Dubilier Electronics 337KBM100MSQ
KBM 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can