334C2500B3C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
334C2500B3C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Symmetry-Max :
55/45%
Output :
HCMOS
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Current - Supply (Max) :
65mA
Linearity :
15%
Type :
VCXO
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Function :
Enable/Disable
Supply Voltage :
2.5V
Base Resonator :
Crystal
Voltage - Supply :
2.5V
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.1mm
Frequency :
250MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
334C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Control Voltage-Min :
0.2V
Operating Frequency :
250MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Surface Mount :
yes
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Control Voltage-Max :
2.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm