334C1000B4C2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
334C1000B4C2T
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ HCMOS
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Oscillators
Control Voltage-Min :
0.2V
Linearity :
15%
Voltage - Supply :
2.5V
Fall Time-Max :
10ns
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
334C
Current - Supply (Disable) (Max) :
22mA
Operating Frequency :
100MHz
Output :
HCMOS
Absolute Pull Range (APR) :
±50ppm
Physical Dimension :
3.2mm x 2.5mm x 1.1mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Control Voltage-Max :
2.3V
Rise Time-Max :
10ns
Height Seated (Max) :
0.043 1.10mm
Frequency :
100MHz
Symmetry-Max :
55/45%
Surface Mount :
yes
Current - Supply (Max) :
65mA
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Function :
Enable/Disable
Terminal Finish :
Gold Flash (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Type :
VCXO
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Stability :
±30ppm
Mounting Type :
Surface Mount
Supply Voltage :
2.5V