2765E-66.000000MHZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2765E-66.000000MHZ
Manufacturer
NDK
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 66.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
NDK
Product Category :
Oscillators
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Series :
2765E
Function :
Standby (Power Down)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Frequency :
66MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
30mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
30µA
Mounting Type :
Surface Mount
Output :
CMOS
Frequency Stability :
±100ppm