2765E-25.000000MHZ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2765E-25.000000MHZ
Manufacturer
NDK
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer :
NDK
Product Category :
Oscillators
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
70°C
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Max Supply Current :
30mA
Series :
2765E
Base Resonator :
Crystal
Length :
5.0038mm
Function :
Standby (Power Down)
Frequency Tolerance :
0.01%
Frequency Stability :
±100ppm
Mount :
Surface Mount
Height :
1.1938mm
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
3.3V
Output :
CMOS
Min Operating Temperature :
-20°C
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Max) :
30mA
Width :
3.2004mm
Frequency :
25MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm