25SVPG15M
Mfr.Part #
25SVPG15M
Package / Case
Radial, Can - SMD
Description
CAP ALUM POLY 15UF 20% 25V SMD
Series :
OS-CON™, SVPG
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm
Life (Hours) :
5000 hours
Size Code :
Tan Delta :
0.12
Mount :
Surface Mount
Leakage Current :
0.075mA
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Diameter :
5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
2.8A
Published :
Ripple Current @ High Frequency :
2.8A @ 100kHz
Voltage - Rated DC :
25V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR, 15 INCH
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Capacitance :
15μF
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Ripple Current @ Low Frequency :
140mA @ 120Hz
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
5.3mm
Tolerance :
±20%
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
Flat
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Length :
4.4mm
REACH SVHC :
No SVHC
Terminal Pitch :
1.4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Surface Mount Land Size :
0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
Datasheets
25SVPG15M
Panasonic 25SVPG15M
15μF ±20% Radial, Can - SMD 0.177 4.50mm Tape & Reel (TR) 30mOhm OS-CON™, SVPG Surface Mount Polymer General Purpose