25SEPF330M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
25SEPF330M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 330UF 20% 25V T/H
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Package / Case :
Radial, Can
Termination :
Radial
Lead Free :
Lead Free
Lead Pitch :
5mm
Number of Pins :
13
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
5A @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Published :
Polarity :
Polar
Tolerance :
±20%
Type :
Polymer
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Diameter :
600 µm
Voltage - Rated DC :
25V
Dissipation Factor :
12 %
Tan Delta :
0.12
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Diameter :
10mm
Terminal Shape :
Wire
Leakage Current :
1.65mA
Applications :
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Through Hole
Series :
OS-CON™, SEPF
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Life (Hours) :
5000 hours
Voltage :
25V
Ripple Current @ Low Frequency :
250mA @ 120Hz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14mOhm
Packaging :
Bulk
Ripple Current :
5A
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Capacitance :
330µF
Number of Terminations :
2
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
13mm
Datasheets
25SEPF330M
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 25SEPF330M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Radial, Can, Number of Pins:13, Operating Temperature:-55°C~105°C, Type:Polymer, Mounting Type:Through Hole, Voltage:25V, Number of Terminations:2, 25SEPF330M pinout, 25SEPF330M datasheet PDF, 25SEPF330M amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 25SEPF330M ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic 25SEPF330M
330μF ±20% Radial, Can 0.512 13.00mm Bulk 14mOhm OS-CON™, SEPF Through Hole Polymer General Purpose