25MS722MEFC5X7
Mfr.Part #
25MS722MEFC5X7
Description
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Stock
98
In Stock :
98
Ripple Current :
55mA
Capacitance :
22µF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Bulk
Life (Hours) :
1000 hours
Lead Pitch :
2.0066mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
55mA @ 120Hz
Polarization :
Polar
Height :
7mm
Ripple Current @ High Frequency :
82.5mA @ 10kHz
Pbfree Code :
yes
Factory Lead Time :
17 Weeks
Series :
MS7
Published :
2012
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Voltage - Rated DC :
25V
Through Hole
Diameter :
5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing :
0.079 2.00mm
Datasheets
25MS722MEFC5X7
Rubycon 25MS722MEFC5X7
MS7 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 55mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can