25MS710MEFCTZ4X7
Mfr.Part #
25MS710MEFCTZ4X7
Description
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±20%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Life (Hours) :
1000 hours
Voltage - Rated :
25V
Published :
Ripple Current @ Low Frequency :
31mA @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Ripple Current :
31mA
Series :
MS7
Lead Spacing :
0.059 1.50mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Pitch :
1.4986mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Pbfree Code :
yes
Datasheets
25MS710MEFCTZ4X7
Rubycon 25MS710MEFCTZ4X7
MS7 10μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 31mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.4986mm Radial, Can