25MS54.7MEFCT54X5
Mfr.Part #
25MS54.7MEFCT54X5
Description
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V RADIAL
Lead Spacing :
0.059 1.50mm
Ripple Current @ Low Frequency :
13mA @ 120Hz
Voltage - Rated :
25V
Life (Hours) :
1000 hours
Ripple Current :
13mA
Lead Pitch :
1.4986mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
4.7μF
Packaging :
Tape and Box (TB)
Series :
MS5
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
19.5mA @ 10kHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
25MS54.7MEFCT54X5
Rubycon 25MS54.7MEFCT54X5
MS5 4.7μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 13mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.4986mm Radial, Can