2450BM15B0009E
Mfr.Part #
2450BM15B0009E
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
Download
Description
BALUN 2.4GHZ-2.5GHZ 0805
Product Category :
Balun
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Phase Difference :
Impedance :
50Ohm
Frequency Range :
2.4GHz~2.5GHz
Insertion Loss (Max) :
1.5dB
Surface Mount
Impedance - Unbalanced/Balanced :
50 / -Ohm
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 6 PC Pad
Max Operating Temperature :
85°C
Return Loss-Min :
9.5dB
Min Operating Temperature :
-40°C
Insertion Loss (dB) :
1.5 dB
Factory Lead Time :
11 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Ceramic
Frequency :
2.45GHz