2450BL07A0100T
Mfr.Part #
2450BL07A0100T
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
BALUN 2.4GHZ-2.5GHZ 50/100 0402
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Balun
Impedance - Unbalanced/Balanced :
50 / 100Ohm
Case Code (Metric) :
Impedance :
100Ohm
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0402 (1005 Metric), 4 PC Pad
Published :
Return Loss-Min :
9.5dB
Insertion Loss (dB) :
1.3 dB
Min Operating Temperature :
-40°C
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Range :
2.4GHz~2.5GHz
Frequency :
2.45GHz