2425-003-X7W0-103Z
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2425-003-X7W0-103Z
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.01UF 100V AXIAL
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Feed Through Capacitors
Size / Dimension :
0.187Diax0.359L 4.75mmx9.12mm
Packaging :
Bulk
Current :
20A
HTS Code :
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
No
Mount :
Screw
Thread Size :
8-32
Diameter :
4.75mm
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Temperature Coefficient :
X7W
Voltage :
200V
JESD-609 Code :
e4
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
-20% +80%
Package / Case :
Axial, Bushing, 1 Turret Lead
Termination :
Axial
Capacitance :
10000pF
Number of Functions :
1
Published :
Series :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Silver (Ag)
Additional Feature :
C-TYPE FILTER
Introducing Feed Through Capacitors CTS Corporation 2425-003-X7W0-103Z from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~125°C, Voltage:200V, Package / Case:Axial, Bushing, 1 Turret Lead, 2425-003-X7W0-103Z pinout, 2425-003-X7W0-103Z datasheet PDF, 2425-003-X7W0-103Z amp .Beyond Feed Through Capacitors CTS Corporation 2425-003-X7W0-103Z ,we also offer NFM18CC222R1C3D, NFM18CC471R1C3D, NFM18CC101R1C3D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.