227XMPL004MG28X
Mfr.Part #
227XMPL004MG28X
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP ALUM POLY 220UF 20% 4V SMD
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Series :
XMPL
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Applications :
Decoupling
Factory Lead Time :
22 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ High Frequency :
3A @ 100kHz
Ripple Current :
3A
Published :
Mount :
Surface Mount
Life (Hours) :
1000 hours
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Type :
Polymer
Capacitance :
220μF
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
4V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Datasheets
227XMPL004MG28X
Cornell Dubilier Electronics 227XMPL004MG28X
220μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.118 3.00mm Tape & Reel (TR) 9mOhm XMPL Surface Mount Polymer Decoupling