20SVPB22M
Mfr.Part #
20SVPB22M
Description
CAP ALUM POLY 22UF 20% 20V SMD
Stock
800
In Stock :
800
Voltage - Rated DC :
20V
Ripple Current @ High Frequency :
2A @ 100kHz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.3mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Leakage Current :
0.088mA
Capacitance :
22µF
Series :
OS-CON™, SVPB
10 Weeks
Dielectric Material :
ALUMINUM (WET)
Ripple Current @ Low Frequency :
100mA @ 120Hz
Tan Delta :
0.12
Published :
2016
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm
REACH SVHC :
No SVHC
Width :
6.6mm
Life (Hours) :
1000 hours
Polarity :
POLARIZED
Tolerance :
±20%
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Size Code :
2626
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Datasheets
20SVPB22M
Panasonic 20SVPB22M
22μF ±20% Radial, Can - SMD 0.217 5.50mm Tape & Reel (TR) 35mOhm OS-CON™, SVPB Surface Mount Polymer General Purpose