20SVP22M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
20SVP22M
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial, Can - SMD
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 22UF 20% 20V SMD
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Voltage :
20V
Polarity :
Polar
Packaging :
Cut Tape (CT)
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm
Number of Terminations :
2
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Published :
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Diameter :
6.3mm
Type :
Polymer
Life (Hours) :
2000 hours
Voltage - Rated DC :
20V
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
Radial, Can - SMD
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Leakage Current :
88μA
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR
Dissipation Factor :
10 %
Ripple Current :
1.45A
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Ripple Current @ High Frequency :
1.45A @ 100kHz
Tan Delta :
0.1
Capacitance :
22µF
Series :
OS-CON™, SVP
Terminal Shape :
Flat
Ripple Current @ Low Frequency :
72.5mA @ 120Hz
Length :
7.3mm
Mount :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Applications :
GENERAL PURPOSE
Number of Pins :
6
Ripple Current (AC) :
1.45A
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Height :
5.9mm
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
20SVP22M
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 20SVP22M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:20V, Number of Terminations:2, Type:Polymer, Package / Case:Radial, Can - SMD, Operating Temperature:-55°C~105°C, Number of Pins:6, Mounting Type:Surface Mount, 20SVP22M pinout, 20SVP22M datasheet PDF, 20SVP22M amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 20SVP22M ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic 20SVP22M
22μF ±20% Radial, Can - SMD 0.236 6.00mm Cut Tape (CT) 60mOhm OS-CON™, SVP Surface Mount Polymer General Purpose