200B104KT50XT1K
Mfr.Part #
200B104KT50XT1K
Description
CAP CER 0.1UF 50V BX 1111
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Thickness (Max) :
0.102" (2.59mm)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
200B104KT50XT1K
American Technical Ceramics 200B104KT50XT1K
ATC 200B 0.1 μF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)