200B103KT50XT1K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
200B103KT50XT1K
Manufacturer
American Technical Ceramics
Package / Case
1111 (2828 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 50V BX 1111
Manufacturer :
American Technical Ceramics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Ratings :
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V
Applications :
Bypass, Decoupling
Temperature Coefficient :
BX
Thickness (Max) :
0.102" (2.59mm)
Capacitance :
10000 pF
Package :
Digi-Reel?
Series :
ATC 200B
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Features :
Low ESL
Product Status :
Active
Datasheets
200B103KT50XT1K
American Technical Ceramics 200B103KT50XT1K
ATC 200B 10000 pF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)