1SMA30AT3G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1SMA30AT3G
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
DO-214AC, SMA
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
400W
Terminal Form :
C BEND
Power Dissipation-Max :
0.5W
Breakdown Voltage :
33.3V
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount
Diode Element Material :
SILICON
Power Line Protection :
No
Additional Feature :
High Reliability
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
DO-214AC, SMA
Unidirectional Channels :
1
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
30V
Type :
Zener
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Capacitance @ Frequency :
405pF @ 1MHz
Configuration :
Single
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
8.3A