199D226X9020D1V1E3
Mfr.Part #
199D226X9020D1V1E3
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V RADIAL
Stock
567
In Stock :
567
No
Height :
14.1478mm
Lead Free :
Lead Free
Number of Terminations :
2
Dissipation Factor :
8 %
Series :
TANTALEX®, 199D
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
6mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Through Hole
Tan Delta :
0.08
Manufacturer Size Code :
D
Voltage - Rated DC :
20V
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e3
REACH SVHC :
Unknown
ROHS3 Compliant
Polarity :
Polar
Diameter :
5.9944mm
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Published :
2012
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Packaging :
Bulk
Length :
6mm
Lead Pitch :
2.54mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mount :
PCB, Through Hole
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22µF
Tolerance :
±10%
Leakage Current :
3μA
ECCN Code :
EAR99
Feature :
GENERAL PURPOSE
Dielectric Material :
Tantalum
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C