199D104X0050A1V1E3
Mfr.Part #
199D104X0050A1V1E3
Description
CAP TANT 0.1UF 20% 50V RADIAL
Lead Pitch :
2.54mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±20%
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
50V
Packaging :
Bulk
Dielectric Material :
Tantalum
Pbfree Code :
yes
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.4mm
Height Seated (Max) :
0.280 7.11mm
Capacitance :
0.1μF
Manufacturer Size Code :
A
Length :
4.4mm
Tan Delta :
0.04
Number of Terminations :
2
Published :
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.173Dia 4.40mm