187XMPL2R5MG19
Mfr.Part #
187XMPL2R5MG19
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Description
CAP ALUM POLY 180UF 20% 2.5V SMD
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9mOhm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Life (Hours) :
1000 hours
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Series :
XMPL
Tolerance :
±20%
Applications :
Decoupling
Ripple Current @ High Frequency :
3A @ 100kHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Bulk
Type :
Polymer
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
180µF
Mount :
Surface Mount
Published :
Ripple Current :
3A
Reach Compliance Code :
Unknown
Polarity :
Polar
Voltage - Rated :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
187XMPL2R5MG19
Cornell Dubilier Electronics 187XMPL2R5MG19
180μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.083 2.10mm Bulk 9mOhm XMPL Surface Mount Polymer Decoupling