1812CC221KAT1A\SB
Mfr.Part #
1812CC221KAT1A\SB
Description
CAP CER 220PF 630V X7R 1812
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
220pF
Datasheets
1812CC221KAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812CC221KAT1A\SB
220pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CC221KAT1A\SB Overview
Ceramic capacitor is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
1812CC221KAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm