1812CA221KAT9A
Mfr.Part #
1812CA221KAT9A
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 1812
EAR99
Voltage - Rated DC :
600V
Depth :
3.2mm
GENERAL PURPOSE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness :
2.54mm
Length :
4.5mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
HTS Code :
Surface Mount, MLCC
Multilayer :
yes
Height :
2.54mm
Capacitance :
220pF
Datasheets
1812CA221KAT9A
KYOCERA AVX 1812CA221KAT9A
220pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA221KAT9A Overview
A program's size/dimension is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 600V, it is capable of operating.
1812CA221KAT9A Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 600V