1812CA151MAT1A\SB
Mfr.Part #
1812CA151MAT1A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 150PF 630V NP0 1812
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Feature :
High Voltage
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
150pF
Datasheets
1812CA151MAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812CA151MAT1A\SB
150pF 630V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812CA151MAT1A\SB Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1812CA151MAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm