18127A562KAT2A
Mfr.Part #
18127A562KAT2A
Description
CAP CER SMD
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated :
500V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance :
5.6nF
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Multilayer :
yes
Number of Terminations :
2
Length :
4.5mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Dielectric :
C0G
Lead Free :
Lead Free
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
HTS Code :
Min Operating Temperature :
-55°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
10%
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Voltage - Rated DC :
500V
Depth :
3.2mm